Säljare: karlskrona filatelistklubb Auktion vid KFK VÅRMÄSSA 2019-05-05 00:00

Säljare: ssg41 Staffans auktion 2 2019-04-30 00:00
Säljare: tullis Fastpris 74 Åland häften 2019-05-05 17:00
Säljare: tullis Fastpris 75 Åland häften 2019-05-05 17:00
Säljare: gewa gewa vykorts auktion 5 2019-04-23 00:00
Säljare: gewa gewa brev och frimärken 2019-04-25 00:00
Säljare: nerob Vykort 8 2019-04-27 16:00
Säljare: Johnharry68 Johnharrys aprilauktion frimärken/ortstämplar 2019-04-27 22:00
Säljare: narog GM auktion 28:an april 2019-04-28 00:00
Säljare: gewa gewa vykorts auktion 1 (ny) 2019-04-29 00:00
Säljare: tullis Auktion 93.3 Sverige FDC 2019-05-05 17:00
Säljare: tullis Auktion 94.2 Sverige stämplade block 2019-05-05 17:00
Säljare: tullis Auktion 92.3 Sverige stpl 4-block 2019-05-05 17:00
Säljare: tullis Auktion 98.1 Sverige postfriska block 2019-05-05 17:00
Säljare: PROPHILA PROPHILA SPECIAL VI - Ortstämplade singelobjekt. Avslut 05 MAJ kl 20:00. 2019-05-05 20:00
Säljare: tullis Auktion 79.6 Sverige FDC 2019-05-12 17:00
Säljare: tullis Auktion 83.5 Sverige Kortbtev - Militärbrev 2019-05-12 17:00
Säljare: tullis Auktion 84.4 Vykort 2019-05-12 17:00
Säljare: tullis Auktion 80.6 Sverige FDC 2019-05-12 17:00
Säljare: tullis Auktion 86.4 Sverige Häften 2019-05-19 17:00
Säljare: tullis Auktion 95.2 Sverige stämplade 4-block 2019-05-19 17:00
Säljare: tullis Auktion 96.2 Sverige postfriska kompletta satser 2019-05-19 17:00
Säljare: tullis Auktion 85.4 Sverige Häften 2019-05-19 17:00

Fint LEUCHTTURM-album med mest ** 1960-70-tal, ovärderat

Auktionen är skapad av karlskrona filatelistklubb och har besökts 32 gånger
Objekt nr: 5 Samlamera ID: 451203
Utropspris: 75 kr Antal bud: 3
Kategori: Frimärken Frim Sverige: Partier/samlingar

Auktionsobjektet är avslutat.

Välkomna till FRIMÄRKSAUKTION vid KARLSKRONA FILATELISTKLUBBS VÅRMÄSSA med drygt 140 objekt. Det innebär att vi har många samlingar och partier från såväl Sverige, Norden och Europa. Auktionen genomförs av Göran Magnusson i samarbete med Karlskrona FK.
Visning av objekten sker på Militärhemmet i Karlskrona lördag 13 april kl 1030 – 1400.
Alla objekt finns på SFF:s samlarsajt SAMLAMERA och Du kan även bjuda på objekten den vägen fram till fredag 12 april klockan 1600. Därefter stänger budgivningen på nätet. På nätet ser Du även näst högsta bud. De flesta objekten finns helt eller delvis med bilder.
Det går också bra att skicka in skriftliga bud som skall vara oss tillhanda senast under fredagen 12 april. Skriftliga bud skickas till Göran Magnusson, Videvägen 4, 37361 Sturkö alternativt till gg.pellagarden@telia.com. Avgivna bud är bindande.
Frågor om auktionen och skriftliga bud kan insändas till kfk.auktion@yahoo.com senast fredagen 12 april kl 1600.
Fotokopior i rimlig mängd kan gratis tillhandahållas.
Restförsäljning av osålda objekt sker till utropspris + provision 10% fram till 5 maj.

Objektet tillhör: "Auktion vid KFK VÅRMÄSSA"

Kontakta Annonsören karlskrona filatelistklubb - 0455-42720 Rapportera oseriös annons
Dela |